KÜÇÜK DEĞİŞİKLİKLER BÜYÜK MUTLULUKLAR GETİRİR

13 Ocak 2018 Yorum Yok Fitinfit Categories Blog

Günlük hayatımızda yapacağımız küçük değişikliklerle daha sağlıklı olabilir, bedenen ve ruhen çok daha iyi hissedebiliriz. Ancak çoğu zaman bu değişiklikleri yapmak için yeterince cesaret bulamayız ya da motivasyonumuz hızla düşebilir. Günün sonunda kendi iyiliğinizi istemek tamamen size bağlı. Yine de biraz yardıma ihtiyacınız varsa işte size sağlığınızı ve iyiliğinizi herşeyden önce tutmanız gereken 10 basit sebep…

1- Kimse hasta olmak istemez: Geleceği düşünerek her zaman kendinize yatırım yapmalısınız. Hastalıklar için tedbirli olmak, olduktan sonraki iyileşme sürecinden her zaman daha kolay ve cabasizdir.

2- Sizi daha mutlu bir insan yapar: Kendinize baktığınızda kendinizle daha barışık olursunuz, bu da sizi daha iyi bir arkadaş, daha mutlu bir partner ve daha bilinçli bir ebeveyn yapar.

3- Sevdiğiniz şeyleri yapmak için daha fazla enerjiniz olur: Aktif olmayı, sevdiğiniz aktiviteler ve insanlar için enerjik olmayı seçin, hayata çok daha pozitif baktığınızı farkedeceksiniz.

4- İyi bir uyku: Uyku kalitenizi arttırmak için bedeninize yeterli uyku zamanı ayırmalısınız. Çok geç yatmak, öğlene kadar uyumak, çok az veya çok fazla uyumak bedenen ve ruhen sizi yorar, verimliliğinizi düşürür.

5- Gerçek güzellik içten gelir: Cildiniz en önemli sağlık belirtisidir. Doğru ve düzenli beslenmek, cildinizin ışıldamasına ve esnekliğini korumasına yardımcı olur.

6- Paradan tasarruf edebilirsiniz: Sağlığınıza yatırım yapmak, sonradan oluşabilecek hastalıklara karşı tedavi için harcayacağınız paradan çok daha uygun olacaktır.

7- Sevdikleriniz için ilham kaynağı olabilir, onları motive edebilirsiniz: Çocuklarınız, dostlarınız, iş arkadaşlarınız ve komşularınız sizin kendinize gösterdiğiniz özeni farkederek sizinle beraber motive olabilirler. Onların hayat kalitelerini arttırmalarına yardımcı olabilirsiniz.

8- Açlık krizlerine girmenize gerek yok: Sinir ve stres sizi mutsuz eder, devamlı aç gezmek moral direncinizi de düşürür. Kendinizi sürekli bir şeylerden sakınmak yerine size iyi geleceğini bildiğiniz şeyleri yeterli ölçülerde tüketmeniz uzun vadede daha kolay olacaktır.

9- Kendinize güvenin: Beslenme ve hareketle fiziksel sağlığınıza özen gösterin, daha iyi göründüğünüzde kendinizi daha iyi hissedersiniz, öz güveniniz artar. Bu da etrafınıza pozitif olarak yansır, daha kolay iletişim kurar daha fazla sosyal olursunuz.

10- Kendinizin en iyisi olun: Kendimize daha iyi baktıkça, potansiyel olarak olabilecek ‘en iyi; halimize bir adım daha yaklaşırız.